Sık Sorulan Sorular

Haftanın 7 günü size yardımcı olmak ve 24 saat içinde yanıt vermek için buradayız. Artı, sorularınızın çoğunu bu sayfada bulabilirsiniz.

Başlarken

Genel olarak eğitim web siteleri ve e-Öğrenim gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Yeni teknolojiler ve yenilikler çok hızlı bir şekilde ortaya çıkıyor ve öğrenciler ve öğretmenler arasındaki yeni etkileşim yolları standart sınıf öğretiminin yerini alıyor. Birçok öğrenci, çevrimdışı eğitim yerine uzaktan eğitim etkinliklerini tercih etmektedir. Kurumlar ve öğrenim merkezleri seçimlerini destekler ve onlar için daha fazla seçenek sunar. Kullanıcılar her zaman en yüksek kolaylık derecesine doğru hareket etme eğiliminde oldukları için. Uzaktan eğitim için yüksek talep koşullarında, iyi ve güvenilir çevrimiçi platformlara ve artan sistemlere talep vardır.

Online eğitimin tanımlanma süreciyle başlayalım. Her şeyden önce, online çalışırken bilgimizi internetten alıyoruz. Orada genellikle online video eğitimleri ve dersler, canlı sunumlar ve web seminerleri, e-kitaplar ve slayt gösterilerinde birleştirilmiş ve bir araya getirilmiş dersler gibi kaynakları kullanırız. Bazen, toplanan bilgileri muhafaza etmek için bu etkinlikleri görevlerle tamamlamamız gerekir. Bu, farklı sınavları, projeleri ve ödevleri içerir. Ve anlatılan her şeye tek bir yerden erişilebiliyorsa, daha kullanışlı ve pratik hale gelir. Böylece belirli bir öğrenme platformuna veya web sitesine ihtiyaç doğar.

Bugün benzer web sitelerinin oluşturulması için kullanılan en popüler sistemlerden biri WordPress’tir. WordPress, kodlama becerisi olmayan teknik olmayan kullanıcılar için bile kendi web sitenizi oluşturmayı kolaylaştırır. WordPress, web ve tema geliştiricilerini birleştiren devasa bir platform ve topluluktur. WP temaları, WordPress destekli bir web sitesinin görünümünü ve görüntüsünü tanımlamak için kullanılan bir şablonlar ve stil sayfaları koleksiyonu olarak adlandırılır. Bunları istediğiniz gibi değiştirebilir ve yönetebilirsiniz. Ücretsiz veya ücretli olarak kullanılabilen binlerce tema vardır. Temalar, var olan her niş için geliştirilir. Spor, iş, seyahat, yaşam tarzı, eğitim web sitesi sahipleri, başarı şanslarını artıracağından emin olan uygun fiyatlı ürünler için ödeme yapabilirler.

Kurulum, yüksek düzeyde kullanıcı dostu ve özelleştirme, etkileşimli araçlar ve yüksek yükleme hızları ve diğer tüm özellikler hakkında endişelenmenize gerek yok ve diğer tüm özellikler kesinlikle herhangi bir web sitesine değer katabilir.

Bu, çevrimiçi kurslarla e-Öğrenim web siteleri için kullanılan eğitime ve LMS WordPress ((WP) temalarına geldiğimizde bir noktadır.Daha ayrıntılı bir incelemede, LMS veya öğrenme yönetim sistemi, oluşturmanıza izin veren bir dizi araç ve programdır. , farklı türlerde çevrimiçi eğitim ve kursları yönetin ve izleyin. Örneğin, çevrimiçi bir okul açma hedefiniz var. Dikkate almanız gereken çok şey var. Bilgileri nasıl sunacaksınız ve Öğrencilerin ilerlemesini nasıl değerlendireceksiniz? Öğrencilerinizle iletişim kuruyor musunuz? Bu soruları yanıtlamak ve çözümleri bulmak için, tüm gereksinimlere uygun bir LMS vardır. Eğitmene uzaktan dersler ve seminerler düzenleme, öğrencilerin iş yükünü dağıtma, etkinliklerini izleme, yükleme fırsatı sağlar düzenli çalışmalarımıza benziyor, tek bir ayrıntı dışında, her şey çevrimiçi olarak yürütülüyor.

LMS Sistemleri, genellikle online kurslar oluşturmak için pratik araç setini temsil eder. İnsanların çevrimdışı olduğu gibi aynı modda çalışabilecekleri bir eğitim ortamı yaratılmasına izin verir. Başka bir deyişle, mesajlaşma sistemleri, video dersler, görevler ve değerlendirmeler gibi eğitmenler ve öğrenciler ve etkileşimleri için koşullar vardır. Genellikle, her iki tarafın da iletişim kurabilecekleri ve bilgilerini paylaşabilecekleri kişisel profilleri vardır. Buradaki LMS sisteminin amacı, sistemi kurmak ve yönetmek için teknik özellikler sağlamaktır. LMS için gerekli tüm bileşenleri etkinleştirmek için araçlar ve işlevler içerir. Online kursu oluşturmanıza ve oluşturmanıza olanak tanıyan bir kurs oluşturucu olabilir. Kendi tarafında bir oluşturucu, sınav ve ders ayarları gibi diğer unsurları içerir.

Genellikle, eğitim, üniversiteler, kolejler, enstitüler ve farklı öğrenme merkezleri tarafından bile kullanılmaktadır. Herkesin online kurslar ve web seminerleri almasını mümkün kılmak için bütün platformlar oluşturdular. Bunu yapmak için tasarımcıları ve geliştiricileri işe almaları gerekmez. Yüksek kaliteli web siteleri yapmak için LMS’i ve iyi bir sistemi gelistirmek yeterlidir. Özellikle öğrenme ihtiyaçları için geliştirildiklerinden ve öğrenme yönetim sistemlerini oluşturmak için gerekli olan birincil ekipman tarafından sağlandıklarından.

Premium öğrenim yönetim sistemi temaları, özellikle bireysel bir eğitmenseniz, web sitesini çevrimiçi kurslarla kurmanın en iyi yoludur. Eğitim temalarının çoğu, çevrimiçi kurslar sunmanıza yardımcı olacak yerleşik bir işleve sahiptir. Tema ile izleyicilere olabildiğince fazla bilgi verebilir ve teklifleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayabilirsiniz.

Genellikle, bu tür bir WP teması, LMS web sitesi için eksiksiz bir çözümdür. Web sitesinin harika görünmesini sağlamak için iyi bir tasarıma sahiptir ve işlevsel bileşenler içerir. Herkes için her şey kolay ve kullanıma hazır. Ayrıca, web sitenizi yalnızca bir kartvizit olarak değil, öğrenim kaynağınızı yaygınlaştırmak ve sağladığınız temel veya ek hizmetleri tanıtmak için bir araç olarak da kullanabilirsiniz.

Peki,  Online Kurs Sisteminin kullanıcılarını gerçekten kim hedefliyor? Her şeyden önce bu, Udemy veya SkillShare gibi online kurs dağıtımı için pazarlar oluşturmak isteyen kişiler olabilir. Ardından, kendi içlerine gitmek için kendi eğitim sistemlerini kurmaya istekli şirketler var. Ayrıca, LMS kullanıcılarının büyük bir yüzdesi, satılık ücretsiz veya premium online kurslar oluşturan müşterilerdir. Ve son olarak, offline derslere ek olarak çevrimiçi programlar sunan farklı eğitim kurumları.

En iyi LMS Sistemini seçerken aşağıdaki kriterlere dikkat edin:
SEO optimizasyonu.
Yüksek hızlı performans.
İyi UX puanı ve estetik kalite.
Özelleştirme seçenekleri.
Demolar koleksiyonu.
E-Öğrenim WordPress temalarının hiyerarşisi.
Zengin özelliklere sahip.
Duyarlılık ve Mobil Uyumluluk.
Gördüğümüz gibi, eğitim temalarına herkes erişebilir ve size güçlü işlevlerden oluşan bir paket sağlayabilir. Uzaktan eğitimin bu kadar popüler olduğu günümüzde, bu dikkate değer bir araçtır. Bir öğrenme platformu oluşturma fikriniz varsa, WordPress destekli web sitelerini kullanmanızı ve bunun için mükemmel bir LMS teması bulmanızı öneririz.

Herseyi Sor!

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa.